Grafika promująca akcję "#Szczepimy się".

Nikt z nas nie przewidywał, jak bardzo pandemia zmieni naszą rzeczywistość. Obawa o życie i zdrowie bliskich, nauka i praca w formie zdalnej, brak bezpośrednich relacji, ograniczenia w dostępie do kultury czy rozrywki. Szczepienie przeciw koronawirusowi to szansa na bezpieczny i w pełni otwarty świat! O tym mówi spot Ministerstwa Edukacji i Nauki, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do szczepień.

Wracamy do normalności

Nie wiedzieliśmy, jak Covid-19 wpłynie na nasze życie, jak zmieni się świat, który dotychczas znaliśmy. Wykorzystując możliwość zaszczepienia się, zyskujemy szansę na pełny powrót do aktywności sprzed pandemii – zajęć stacjonarnych w szkołach i na uczelniach, spotkań z bliskimi, uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.  

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało specjalny spot zachęcający do szczepienia się przeciw Covid-19. Prezentuje on aktywności, które zostały ograniczone przez pandemię koronawirusa. Spot pokazuje, że życie w zamkniętej przestrzeni oraz relacje na odległość są źródłem przygnębienia i tęsknoty za normalnością. Akcja szczepień przeciw Covid-19 pozwala nam z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Spot można obejrzeć w mediach społecznościowych na profilach Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na kanale YouTube.

Masz 16 lat? Możesz się zaszczepić!

Od 17 maja trwa rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. E-skierowania dla tego rocznika będą wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki. Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat.
Nie czekaj, zarejestruj się już dziś!

Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989 lub wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333. Możesz skorzystać także z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień. 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie.

Szczepienie to najlepsza ochrona dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie stój obok, kiedy świat znów zaczyna nabierać rozpędu! 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki