Logo - BETBLOK System

Uczniowie klasy II technikum w zawodach technik budownictwa – technik mechanik wraz z opiekunem Panem Zbigniewem Murawskim udali się do górowskiej firmy BETBLOK System. Podczas szkolenia uczniowie Zespołu Szkół mogli prześledzić procesy produkcyjne w czasie wykonywania mieszanek betonowych, wykonywania elementów i prefabrykatów betonowych oraz badania wytrzymałości betonu.

Młodzież miała okazję przejść po różnych sekcjach przedsiębiorstwa gdzie zostały zaprezentowane stosowane technologie. Przyszli technicy poznali normy oraz standardy, jakie powinny być spełnione, aby elementy betonowe były bezpieczne i trwałe. Wizyta w firmie BETBLOK System była ciekawa, a także dawała uczniom realne spojrzenie na branżę budowlaną i pokazała jak teoria związana z ich kształceniem realizuje się w praktyce.

Marka BETBLOK System jest producentem prefabrykatów betonowych i metalowych, takich jak: bloki betonowe, zadaszenia łukowe, płyty drogowe i elementy betonowe na indywidualne zamówienie. Właścicielem marki jest spółka Wigmet S.K.A Tomasz Dyrsowicz i Waldemar Maślanka, która od kilkunastu lat z sukcesem podbija polski i europejski rynek.