Grafika promująca akcję Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Program działa od 2001 r. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Pomoc nie kończy się przy przekazaniu paczki, wolontariusze dalej jeszcze towarzyszą rodzinie przez kilka tygodni. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami zaczynają radzić sobie z trudnościami, dostają impuls do pozytywnej zmiany. Darczyńca pomaga najbardziej potrzebującym, do których wcześniej dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki: osobom starszym i samotnym, rodzinom z dziećmi, osobom z niepełnosprawnościami, które potrzebują wsparcia lub dotkniętych ciężką, a często nagłą chorobą.

W tym roku taką pomoc uzyskało 11 rodzin z Góry i okolic. W tą akcję zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze: Liwia Stolarczyk, Nicol Kwiatkowska, Klaudia Jarząb, Kinga Gajewska, Alicja Kopeć i Damian Kułan. Wiemy ,że to była bezinteresowna pomoc dobrych ludzi, którzy poświęcili swój wolny czas otworzyli serca.

A.W.