Zapoznanie się ze szczegółami ofert pracy, kursów, szkoleń i możliwości edukacyjny przy stanowiskach zaproszonych gości.

W tym roku uczniów trzecich klas Branżowej Szkoły I stopnia czeka trudna decyzja związana z wyborem zawodowej i edukacyjnej ścieżki kariery. W czerwcu po egzaminach zawodowych i ukończeniu szkoły młodzi ludzie wejdą na rynek pracy. Każdy z nich chciałby podjąć pracę dobrze płatną i mocno rozwojową. Aby im w tym pomóc 30 marca w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze odbyły się targi pracy pod nazwą ”Kierunek –praca” organizowane przez Zespół Szkół oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Górze.

Swoje oferty prezentowali: OSI POLAND FOODWORKS w Chróścinie, PSB-EWAN w Górze, AGRO-Rydzyna z zakładem produkcyjnym w Kłodzie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Górze, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy Filia w Legnicy. Wszyscy wystawcy mogli zaprezentować swoją działalność oraz przedstawić oferty dla tegorocznych absolwentów kończących edukację.

Przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Legnicy zaprezentował zagraniczne oferty pracy w ramach sieci EURES, informacje o certyfikatach uznawanych na europejskim rynku pracy, a  Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy przedstawiło możliwości podnoszenia kwalifikacji na kursach zawodowych organizowanych przez tę placówkę.

Uczniowie uzyskali informację o warunkach zatrudnienia, płacy i pracy, szkoleniach, kursach, możliwości dokształcania się w Branżowej Szkole II stopnia i całej ścieżce przyszłego rozwoju.