ESA NASK TECHNIKON 2023

Z przyjemnością informujemy, że zakwalifikowaliśmy się do Finału konkursu “Technikon ESA – pilotaż 2023”. Nasz projekt pasywnego domu, znalazł uznanie w oczach Komisji ESA i zajęliśmy zaszczytne 3 miejsce. W wielkim finale 20 marca we Wrocławiu, wezmą udział opiekunowie uczniów; pani Karolina Sidorowicz, pani Anna Jarząb i pani Katarzyna Staniszewska oraz uczniowie: Bartosz Mastalerz, Milena Piotrowska, Filip Romańczyk (TB), Daniel Nowak i Agata Krzyżosiak (4 TE).

W koncepcji projektu, pokazaliśmy jak wykorzystać wiedzę do walki o czyste powietrze lub powstrzymanie zmiany klimatu.

Sam udział w finale to nagrody gwarantowane dla szkoły – monitor do wyświetlania treści edukacyjnych i bon o wartości 2000 zł dla szkoły na zakup materiałów edukacyjnych.

Technikon ESA – pilotaż 2023 to konkurs dla techników z województw dolnośląskiego i opolskiego, które uczestniczą jednocześnie w dwóch projektach realizowanych przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy: Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE). Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa – Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego.

Autor: Katarzyna Staniszewska