Zdjęcie grupowe uczestników ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o finansach z opiekunem oraz wicedyrektorem.

W dniu 10.12.2021 r. o godzinie 9:00 rozpoczął się etap szkolny I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „FINANSOMANIA” organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Adresatami Olimpiady są uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których program nauczania kończy się egzaminem maturalnym.

Ekonomiści klasy czwartej (Dąbkowska Karolina, Jarząb Klaudia, Lubas Filip, Piotrowska Julia, Siecla Wiktoria) bardzo chętnie przystąpili do nowego wyzwania, który przebiegał drogą on line za pomocą platformy Moodle i MS Teams.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” jest zwiększenie świadomości finansowej młodzieży oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań dotyczących zagadnień finansowych.

Program Olimpiady dotyczył tematyki zarządzania finansami, w tym takich zagadnień jak: finanse osobiste, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, finanse międzynarodowe, bankowość, ubezpieczenia, rynek finansowy, w tym giełda, pośrednictwo i doradztwo finansowe, nadzór finansowy, bezpieczeństwo finansowe, rachunkowość finansowa, technologie finansowe.

Opiekunem uczniów była Karolina Sidorowicz, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.
Życzymy dalszych sukcesów.