Szkolny chór podczas śpiewania hymnu z okazji Święta Niepodległości.

11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

Jak co roku uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół z należyta powagą świętowali ten ważny dzień naszej historii. Apel rozpoczął się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i uroczystego odśpiewania czterech zwrotek hymnu państw ego, zgodnie z tradycją, o godz. 11.11.

 W 103 rocznicę odzyskania niepodległości montaż słowno-muzyczny przygotowała klasa druga technikum mechanicznego i budowlanego oraz szkolny chór. Wiersze patriotyczne, listy żołnierzy, wzruszające wspomnienia świadków tamtych wydarzeń przeplatały się z pięknymi pieśniami żołnierskimi w wykonaniu szkolnych solistek i solistów. Uwagę przykuwała elegancka i estetyczna scenografia dopełniająca atmosferę powagi i wzruszenia. Ponadto uczestnicy ozdobili swoje piersi własnoręcznie wykonanymi kotylionami.