Bieg Erasmusa - zdjęcie grupowe sztafety dziewcząt.

Bijemy rekord Polski! – to hasło kolejnej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. 

Ogólnopolski bieg pod hasłem Bijemy Rekord Polski odbył się 24 września 2021 roku w hali sportowej Arkadia w Górze. Do rywalizacji stanęły 2 czteroosobowe sztafety; żeńska i męska, których zadaniem było pokonanie jak najdłuższego dystansu w ciągu 60 minut.. Bieg odbył się w formie zdalnej, każdy uczestnik czteroosobowej sztafety musiał pobrać aplikację na telefon i przebiec jak najdłuższy dystans w ciągu godziny. Następnie rezultaty zsumowano i wysyłano do organizatora. Za  kilka dni dowiemy się, które miejsce w kraju zajęła nasza szkoła.

Dodajmy, że tegoroczna edycja Biegu Erasmusa to także próba pobicia rekordu Polski w liczbie osób, które wzięły udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin.

Przebieg tego wydarzenia można śledzić na fejsbukowym fanpejdżu , poza tym samo wydarzenie było relacjonowane w sieci, na kanale YouTube, gdzie dostępne są filmy motywujące do wzięcia udziału w biegu  a także cykl rozmów „Przez sport do…” prowadzonych z gwiazdami sportu, sportowcami z niepełnosprawnością, nauczycielami i uczniami biorącymi udział w biegu.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, wsparcie i radość z biegania! I trzymamy was za słowo, że to nie są nasze ostatnie kilometry – opiekunowie pani Anna Wiejak oraz pan Andrzej Jasiak.

Koordynator biegu: Katarzyna Staniszewska