Uczeń klasy 4TI odbierający dyplom za udział w etapie wojewódzkim VIII Olimpiady „Solidarności”.

Aleksander Żywień – uczeń kl. 4 TI  reprezentował Zespół Szkół w Górze w etapie wojewódzkim VIII Olimpiady “Solidarności”. 

16 marca o godz. 10:00 laureaci etapu szkolnego z 414 szkół średnich z Polski przystąpili do zadań egzaminacyjnych w ramach VIII edycji konkursu “Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Egzamin polegał na rozwiązaniu w ciągu godziny testu o bardzo wysokim poziomie trudności z wiedzy historycznej obejmującej działania polskiej opozycji w latach1970-1990. W województwie dolnośląskim o trzy finałowe miejsca walczyło 40 uczniów, którzy awansowali z etapu szkolnego. Miejscem rozegrania II etapu na Dolnym Śląsku było Centrum Historii „Zajezdnia” we Wrocławiu. Opiekunem naszego ucznia była pani Joanna Żywień, nauczyciel historii i wos. Po ogłoszeniu werdyktu uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzania Centrum Historii, nasz uczeń był pod wielkim wrażeniem ekspozycji. Finał Olimpiady oraz gala wręczania nagród odbędzie się w Sieradzu, pięknym mieście, znajdującym się w województwie łódzkim.