Wycieczka zawodoznawcza do Huty Miedzi „Cedynia” w Orsku.

Dnia 10.05.2023 r. uczniowie klas technicznych i szkoły branżowej Zespołu Szkół w Górze, w liczbie 20 osób, uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Huty Miedzi „Cedynia” w Orsku.

Głównym jej celem było poznanie procesu technologicznego produkcji miedzi oraz obejrzenie parku maszynowego. Po przybyciu na miejsce uczniów przywitała  pani Magdalena Bożek, specjalista ds. kadr. Przed rozpoczęciem zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami, panem Jackiem Miszczukiem i panią Joanną Czyż, przeszli obowiązkowe przeszkolenie bhp, które pozwoliło bezpiecznie poruszać się po zakładzie.          

Wycieczka została podzielona na dwie grupy i przemieszczała się po terenie zakładu pod opieką pracowników huty, którzy ciekawie opowiadali o pracy w hucie oraz o technologii procesu produkcji drutu miedzianego. Uczniowie mogli zaobserwować metalurgiczne wytwarzanie i przetwórstwo walcówki z miedzi. W procesie produkuje się walcówkę miedzianą, drut z miedzi beztlenowej, drut stopowy z dodatkiem srebra oraz granulat. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się piec hutniczy.

Wzbogaciliśmy się o kolejne doświadczenie  i byliśmy pod wrażeniem pracy hutników. Na zakończenie wycieczki otrzymaliśmy gadżety od firmy.

Wycieczka zawodoznawcza do Huty Miedzi „Cedynia” w Orsku.