Na zdjęciu dyrektor ZS w Górze, uczestnik konkursu statystycznego oraz nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu.

Czy wiecie, że Dolny Śląsk jest 7 województwem w Polsce gdy patrzymy na wielkość powierzchni w km² oraz 5 co do liczby ludności? Czy wiecie, że stopa bezrobocia w 2021 spada sukcesywnie co miesiąc o 0,1% a Wrocław jest miastem o największym odsetku ludności z wyższym wykształceniem? Tego i wielu innych ciekawych informacji o naszym województwie można dowiedzieć, się z pracy konkursowej Daniela Nowaka ucznia klasy 3 PER naszego Technikum, który otrzymał wyróżnienie za artykuł oparty na danych statystycznych GUS, Eurostat i osobiście przeprowadzonej ankiecie wśród rówieśników na temat dalszych planów edukacyjnych i nie tylko. Danielowi gratulujemy wyróżnienia oraz wspaniałych nagród przesłanych przez Urząd Statystyczny we Wrocławiu, które odebrał z rąk Pani Dyrektor Ewy Gano i życzymy dalszych sukcesów a wszystkich zachęcamy do brania udziału w konkursach, olimpiadach i grach edukacyjnych to nie tylko sposób na pogłębienie wiedzy ale i droga do sukcesu. Więcej informacji o tym konkursie znajdziecie w linku poniżej.

https://wroclaw.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/wydarzenia/statystyczny-mlodziezowy-debiut-naukowy/informacje-ogolne/

Logo Urzędu Statystycznego we Wrocławiu.