Logo - OLIMP school

W tym tygodniu nadeszły długo oczekiwane wyniki XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z historii, pt. ,,Starożytny Rzym’’, która miała miejsce w kwietniu bieżącego roku. Olimpiada miała na celu sprawdzenie wiadomości uczestników z zakresu historii starożytnego Rzymu w postaci testu wiedzy. Udział w konkursie brali uczniowie klas I technikum rywalizując z reprezentantami szkół z wyższych klas.

W całej Polsce w olimpiadzie wzięło udział 197 uczestników, a uczniowie Zespołu Szkół  im. gen. S. Kaliskiego w Górze uplasowali się na następujących pozycjach:

Przemysław Dziczuk (klasa 1TI) – 19 miejsce,
Anita Kędzierska (klasa 1TLb) – 21 miejsce,
Antoni Bazylewicz  (klasa 1TI) – 23 miejsce,
Mateusz Zieleń (klasa 1TBM) – 25 miejsce,
Wiktoria Jurewicz (klasa 1TLb) – 27 miejsce,
Milena Chadrysiak (klasa 1TLb) oraz  Jakub Skoczylas (klasa 1TI) – 30 miejsce,
Alicja Woźnica (klasa 1TLb) oraz Bartosz Marciniszyn (klasa 1TBM) – 30 miejsce. 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli dobre pozycje w rankingu, godnie reprezentując naszą szkołę – za co dziękujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłości. Szkolnym opiekunem konkursu była Pani Anna Jarząb.