Instruktorzy prezentują jak poprawnie zamontować zestaw do zabudowy stelaża podtynkowego wc.

We wtorek, 16 maja, w pracowni budowlanej odbyło się szkolenie, a uczestniczyli w nim uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik budownictwa. Nasi praktykanci poznali nowy materiał budowlany, jakim jest płyta budowlana produkowana przez polskiego producenta “WIM”. Szkolenie zostało przeprowadzone przez dwóch ekspertów: Pana Krzysztofa Górskiego z firmy WIM oraz Pana Marka Jabłońskiego z Polskiego Stowarzyszenia Płytkarzy.

Firma “WIM” to polski producent specjalizujący się w produkcji innowacyjnych materiałów budowlanych. Choć była to pierwsza wizyta firmy w CKPiU, firma “WIM” cieszy się dobrą renomą na rynku budowlanym. Jest znana z wysokiej jakości swoich produktów oraz innowacyjności w dziedzinie rozwiązań budowlanych.

Szkolenie miało na celu przedstawienie uczniom płyty budowlanej jako nowego materiału konstrukcyjnego. Uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne zastosowania i właściwości płyty budowlanej oraz dowiedzieć się, jakie korzyści może przynieść w procesach budowlanych.

Wszyscy mieli możliwość zobaczyć płyty budowlane w praktycznym użyciu, dzięki czemu zbudowali obudowę na armaturę sanitarną oraz siedzisko, powstałe elementy wykorzystamy do nauki podczas następnych szkoleń.

Szkolenie przeprowadzone przez firmę “WIM” oraz Polskie Stowarzyszenie Płytkarzy dostarczyło naszym uczniom nowej wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z innowacyjnym materiałem budowlanym. Poznanie właściwości i zastosowań płyty budowlanej przyczyni się do poszerzenia ich kompetencji zawodowych w branży budowlanej. Serdecznie dziękujemy Panom: Krzysztofowi Górskiemu i Markowi Jabłońskiemu za poświęcony czas i profesjonalizm. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę i możliwość uczestnictwa w przyszłych inicjatywach edukacyjnych.

Logo Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze