Agro Show 2023 w Bednarach. Wystawa maszyn rolniczych.

W dniu 22 września 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół w Górze w liczbie 17 osób uczestniczyli w wystawie rolniczej Agro Show w Bednarach koło Poznania.

Na obszarze 120 hektarów 700 wystawców prezentowało maszyny rolnicze i najnowsze technologie stosowane w tej dziedzinie. Na wystawie zaprezentowano maszyny i pojazdy rolnicze takich marek jak: John Deere, Claas, Massey Ferguson, New Holland, Amazone, Kubota, Zetor. Na wszystkich zwiedzających duże wrażenie zrobiły olbrzymy pracujące w rolnictwie: ciągniki, kombajny i agregaty wieloczynnościowe. Dzięki temu zwiedzający mogli przekonać się, jak duży postęp techniczny nastąpił w rolnictwie. Współcześni rolnicy to już wielcy obszarnicy i właściciele dużych firm. Dodatkowo każdy mógł  porozmawiać z ekspertem w danej dziedzinie. Można było zobaczyć i dotknąć najnowsze  egzemplarze ciągników, kombajnów i wiele innych maszyn. 

Wycieczka dała nam przekonanie, że mechanizacja rolnicza jest dziedziną niezwykle ciekawą i rozwojową. Każdy z uczestników tego wydarzenia mógł znaleźć coś dla siebie.