Plakat - nabór na praktyki zagraniczne w Portugalii.

Logo - współfinansowane przez Unię Europejską

Erasmus+

Akcja 1. Mobilność edukacyjna

Projekt nr: 2022-1-PL01-KA121-VET-0000611935

Program Erasmus to nie epizod, a styl życia.

Uczestnikami projektów realizowanych w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe programu Erasmus+ mogą być uczniowie i absolwenci szkół branżowych i technicznych, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, kadra zarządzająca placówek oświatowych oraz trenerzy i szkoleniowcy. Uczestnikom, program oferuje staże zawodowe i udział w konkursach dla uczniów oraz job shadowing, kursy i praktyki dla kadry.

Poprzez udział w  programie Erasmus+ osoby uczące się zawodu oraz absolwenci mogą zdobywać praktyczne doświadczenie zawodowe oraz podwyższać swoje umiejętności językowe, odbywając staże w przedsiębiorstwach lub w placówkach kształcenia/szkolenia zawodowego w innym kraju. Ponadto możliwe jest także uczestnictwo w konkursach umiejętności zawodowych organizowanych w krajach biorących udział w programie Erasmus+ oraz w krajach partnerskich.

Do udziału w programie Erasmus+ uprawnieni są także kadra oraz pracownicy placówek kształcenia i szkolenia zawodowego. Nauczyciele, trenerzy, doradcy zawodowi oraz inne osoby zajmujące się kształceniem i szkoleniem zawodowym mają możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych oraz językowych, uczestnicząc w mobilnościach typu job shadowing oraz kursach i praktykach zawodowych. Mogą także dzielić się swoją wiedzą, prowadząc kursy i szkolenia w instytucjach zagranicznych. W ramach programu do kraju można zaprosić także ekspertów, nauczycieli oraz edukatorów z innych krajów.

Logotyp projektu Erasmus+ ZS Góra

Logo - współfinansowane przez Unię Europejską

Wyniki rekrutacji

W tegorocznej edycji programu Erasmus+, udział w projekcie wezmą następujący uczniowie:

TECHNIK LOGISTYK

 • Hanna Rewienko
 • Maciej Nojman
 • Dawid Kewin Urbański
 • Marta Maria Adutis
 • Remigiusz Franciszek Kubisiak
 • Jakub Marek Strzemieczny
 • Igor Wojciech Noga
 • Dominika Oliwia Szymanowska
 • Zuzanna KatarzynaMucha
 • Julia Twarda
 • Magdalena Bielawska
 • Kacper Mariusz Tomaszewicz
 • Kacper Smoła
 • Piotr Bartkowiak
 • Maciej Jakub Szewiało
 • Ewelina Małgowska Julian Giemza

TECHNIK EKONOMISTA

 • Iwona  Turowska
 • Ewelina Monika Klaczyńska
 • Daniel Robert Nowak
 • NikolaUlman
 • Agata  Krzyżosiak

TECHNIK HOTELARSTWA

 • Wiktor Domagała
 • Nikola Wiktoria Machała
 • Oliwia Rogowska
Logotyp projektu Erasmus+ ZS Góra

Logo - współfinansowane przez Unię Europejską

Portugalio, nadchodzimy! – zagraniczne praktyki zawodowe w Bradze, Portugalia 06.11-04.12.2022

Nauka połączona z praktyką, poznawanie świata, mobilność zawodowa, to będzie wyjątkowe przeżycie dla wszystkich uczestników programu Erasmus +.

W Zespole Szkół w Górze trwają intensywne przygotowania w celu sukcesywnej implementacji zagranicznych praktyk zawodowych, realizowanych w ramach europejskiego programu Erasmus+. Uczniowie klas w zawodach technik hotelarstwa, technik logistyk oraz technik ekonomista uczestniczyli w wakacyjnych kursach językowych oraz kulturowo-pedagogicznych. Uczniowie będą kontynuowali naukę języka angielskiego, korzystając ze wsparcia językowego na platformie OLS, oferującej testy biegłości językowej oraz kursy języka obcego.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przybliżającymi kulturę oraz historię Portugalii.

                                                                                                     Koordynator projektu
Katarzyna Staniszewska

Broszura - Odkryj Portugalię
Broszura - Savoir vivre
Logotyp projektu Erasmus+ ZS Góra