Miniaturka - Trenuj jak żołnierz sam i w grupie

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce wraca już od września i potrwa do końca października. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.

Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim grupy. Mogą to być dowolne środowiska – urzędy, stowarzyszenia, związki, zakłady pracy, firmy, kluby, itd. Wszyscy będą mile widziani w naszych jednostkach wojskowych.

Przez 8 tygodni (od 9 września do 28 października), co sobota, wojskowi instruktorzy będą zapoznawać chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Grupy mogą zgłaszać ich liderzy i opiekunowie. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy profesjonalne szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim.

Harmonogram szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne poniżej oraz na stronach dowództw i jednostek wojskowych.

Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna.

***

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” jest już 4. edycją tego projektu. Do tej pory w naszych szkoleniach wzięło udział prawie 20 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

Harmonogram „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

I. – 09.09

 1. Poznań – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych
 2. Rzeszów – 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
 3. Wesoła – 1 Warszawska Brygada Pancerna
 4. Zegrze – Szkoła Podoficerska SONDA

II. – 16.09

 1. Słupsk – 7 Brygada Obrony Wybrzeża
 2. Szczecin – 12 Brygada Zmechanizowana

III. – 23.09

 1. Kraków – 6 Batalion Logistyczny
 2. Giżycko – 15 Brygada Zmechanizowana
 3. Grudziądz – Centrum Szkolenia Logistyki
 4. Bydgoszcz – 1 Brygada Logistyczna

IV. – 30.09

 1. Łomża – 18 Pułk Logistyczny
 2. Lublin – 19 Brygada Zmechanizowana
 3. Opole – 10 Brygada Logistyczna

V. – 07.10

 1. Tarnowskie Góry – 5 pułk chemiczny
 2. Wrocław – Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
 3. Bydgoszcz – 1 Brygada Logistyczna
 4. Warszawa – Wojskowa Akademia Techniczna
 5. Poznań/Biedrusko – 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

VI. – 14.10

 1. Koszalin – 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy
 2. Wrocław – Akademia Wojsk Lądowych
 3. Dęblin – Lotnicza Akademia Wojskowa

VII. – 21.10

 1. Ustka – Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
 2. Toruń – Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia
 3. Grudziądz – Centrum Szkolenia Logistyki
 4. Opole – 10 Brygada Logistyczna
 5. Gdynia – Akademia Marynarki Wojennej
 6. Łask – 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej
 7. Cieszyn – 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej

VIII. – 28.10

 1. Leszno – 4 pułk przeciwlotniczy
 2. Wesoła – 1 Warszawska Brygada Pancerna
 3. Częstochowa – 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej
Plakat - Trenuj jak żołnierz sam i w grupie