Przemówienie przewodniczącego szkoły na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.

Powitanie nowego roku szkolnego w Zespole Szkół odbyło się w trzech turach, zgodnie z procedurami obowiązującymi w związku z pandemią Covid-19. O godz. 9:00 progi szkoły przekroczyli tegoroczni pierwszoklasiści, klasy starsze przybyły na godz. 10:00 oraz 10:30. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wicestarosta Pan Andrzej Rogala oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Katarzyna Antolak.
Pani Dyrektor Ewa Gano serdecznie powitała przybyłych gości, całą uczniowską społeczność, nauczycieli oraz pracowników Szkoły:

Czas wakacji, zasłużonego odpoczynku i radosnych wrażeń dobiegł końca. Przed Wami nowy rok szkolny.

Wiedza jest  Waszym kapitałem, otwiera przed Wami wiele możliwości i jest gwarantem dobrej przyszłości. Mam nadzieję, że czas spędzany przez Was w murach Tej szkoły będzie czasem niezwykłym i niezapomnianym. Proszę  wszystkich, byście pamiętali, że wzajemna otwartość i zaufanie pozwoli nam sprawić, że szkoła będzie dla Was zawsze miejscem przyjaznym.

Pragnę, aby każdy uczeń i nauczyciel czuł się w naszej szkole dobrze i identyfikował sie z nią jako miejscem twórczego rozwoju, zdobywania wiedzy oraz nowych, pożytecznych doświadczeń. Drodzy pierwszoklasiści, życzę Wam wytrwałości, mądrości i przede wszystkim ambitnego podchodzenia do nakładanych na Was obowiązków i oczekiwań.

Szanowni pedagodzy, życzę Państwu, aby zaangażowanie w nauczanie i wychowanie było źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego, życzę uznania i wdzięczności społecznej.

Wszystkim życzę wszelkiej pomyślności, realizacji własnych celów i zamierzeń.

Życzę wszystkim udanego roku szkolnego 2021/2022
Rok szkolny 2021/2022 uważam za otwarty