W szkolnej auli Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze punktualnie o 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Ten dzień to szczególna chwila dla absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia, którzy dzisiaj zakończyli trzyletnią edukację w naszej szkole i zaczynają nowy etap swojego życia. Dlatego od ich pożegnania zaczęła swoje przemówienie pani dyrektor Ewa Gano:

[…]Po trzech latach intensywnej nauki nadszedł czas, aby rozpocząć nowy rozdział w Waszym życiu. Wierzę, że jesteście dobrze przygotowani, by stawić czoła przyszłym wyzwaniom i sięgać po kolejne sukcesy. Wasza ciężka praca, wytrwałość i zaangażowanie będą Waszymi największymi atutami.[…] Z dumą możemy powiedzie, że ukończyliście szkołę jako wykwalifikowani mechanicy, monterzy, murarze, stolarze, fryzjerzy, sprzedawcy, elektrycy, ślusarze i magazynierzy. Nasz kraj potrzebuje takich specjalistów w różnych dziedzinach. Wasze umiejętności i wiedza są nieocenione. Przed Wami otwierają się również możliwości kontynuowania nauki w Branżowej Szkole II stopnia lub w liceum dla dorosłych. Życzę Wam spełnienia marzeń i powodzenia zarówno w życiu zawodowym jaki osobistym.

W dalszej części przemówienia pani dyrektor Ewa Gano zwróciła się do pozostałych uczestników uroczystości, dziękując nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za codzienny trud i zaangażowanie w pracę edukacyjną i wychowawczą oraz życząc udanego wakacyjnego wypoczynku. Następnie swoje wystąpienie miała pani Aneta Kłak, która odczytała list w imieniu Starosty Górowskiego pana Kazimierza Boguckiego. Starosta wyraził podziękowania wszystkim pracownikom Szkoły za wytężoną pracę, pogratulował dobrych wyników nauczania oraz życzył zasłużonego wypoczynku. Swoje podziękowania złożyła też Rada Rodziców ustami swojej przewodniczącej pani Agnieszki Tomaszewicz. W kolejnej części uroczystości rozpoczęto wręczanie świadectw absolwentom Branżowej Szkoły I stopnia, którzy odebrali je z rąk pani dyrektor oraz wychowawców. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała w tym roku uczennica klasy 3c Anna Burdelak, a jej rodzice przyjęli list gratulacyjny. W ostatniej części apelu wręczono nagrody pozostałym uczniom Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego, a były to świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za zwycięstwa w konkursach przedmiotowych, olimpiadach i zawodach sportowych. Swoje certyfikaty otrzymali także nauczyciele biorący udział w projekcie Erasmus+. Pani dyrektor ogłosiła również nazwiska uczniów, którzy za swoje ponadprzeciętne osiągnięcia otrzymali stypendia naukowe. Ostatnim akcentem tego dnia była część artystyczna przygotowana przez klasy trzecie technikum ekonomicznego, logistycznego i mechanicznego. Piękne melodie i humorystyczne scenki z życia uczniowskiego wprawiły widzów w dobry nastrój i pozwoliły rozpocząć upragnione wakacje…