Tegoroczna edycja projektu „BohaterON w twojej szkole” związana była z 79 rocznicą Powstania Warszawskiego. 

W ramach projektu uczniowie obejrzeli animacje o pięciorgu warszawskich Robinsonach. Wcześniej zostali zapoznani z historią Powstania Warszawskiego. Obejrzeli zdjęcia zbombardowanej Warszawy oraz film “Miasto ruin”. Następnie pracowali w grupach uzupełniając karty pracy (zapoznanie z biografiami warszawskich Robinsonów). Zwieńczeniem zajęć była rozmowa na temat relacji świadków, uczestników powstania. Uczniowie chętnie wyrażali swoje uczucia i emocje dotyczące rzeczywistości wojennej.

Dodatkowo w ramach projektu uczniowie mogli umieszczać na stronie Dumni z Powstańców pamiątkowe wpisy z indywidualnymi życzeniami dla uczestników walk w 1944 roku.  

Za udział w akcji „BohaterON”  uczestnicy otrzymali dyplomy oraz gry historyczne „Cenzura”.